پشتیبان سایت امروز به 04 کامنت پاسخ داده، و اکنون آنلاین است. (اطلاعات بیشتر) شماره پشتیبانی سایت : 04 06 007 009

منوی سایت

آموزش تغییر IP

آموزش تغییر IP

IP چیست؟
آدرس IP (آی پی) به آدرس منطقی ای اشاره دارد که به کارت شبکه هر رایانه موجود در شبکه نسبت داده میشود تا از این طریق ارتباطات در سطح شبکه برقرار شده و کامپیوتر مذکور در شبکه قابل شناسایی باشد. مدیران شبکه ها بر اساس اصول و قوانین خاصی آدرسهای IP منحصر به فردی را به هر کامپیوتر شبکه نسبت می دهند.


در چه مواردی نیاز به تغییر IP است ؟
اگر مدیر سایت یا شبکه ای بخواهد مانع دسترسی کاربران به سرویسهای خاصی شود، آدرس IP این کاربران باید از سوی آن مدیر در شبکه مسدود شود. لذا طبیعتا اولین کاری که کاربران مایل به انجام آن هستند تغییر آدرس IP شان است تا از این محدودیت ها عبور کنند. (مثل محدودیت هایی که برای آپدیت برخی آنتی ویروس ها برای IP های ایران وجود دارد). کاربران همچنین ممکن است به واسطه رهایی از Spam ها مایل به تغییر آدرس IP خود باشند.


روشهای کلی تغییر آدرس IP
اما قبل از آنکه از هر روش دیگری برای تغییر IP خود استفاده کنید، مودم Cable یا DSL خود را برای 0 دقیقه خاموش کرده و یا از برق خارج کنید. در خیلی از حالات این کار آدرس IP را تغییر می دهد. اما اگر آدرس IP شما بازهم عوض نشد، این کار را به جای 0 دقیقه برای 0 ساعت تکرار کنید که احتمالا در این صورت IP عوض خواهد شد.

نکته اینجاست که افرادی که از سرویس Dial-up برای اتصال به اینترنت بهره می جویند هربار در صورت قطع و اتصال مجدد سرویس های خود احتمالا IP جدیدی به دست می آوردند. همین امر درباره افرادی که از PPPOE و نام کاربری/رمزعبور برای اتصال استفاده می کنند صادق است، زیرا این اتصالات ثابت نبوده و هربار که کامپیوتر را روشن می کنید Reset می شوند.


ولی اگر این کارها بازهم باعث تغییر آدرس IP نشد، به ادامه مقاله توجه کنید و روشی را به کار بندید که با شرایط شما (که در زیر مشخص شده است) تطابق دارد. متاسفانه نمی توان در همه حالات آدرس IP را تغییر داد. زیرا این امر نهایتا توسط تنظیمات DHCP ی شرکت سرویس دهنده اینترنت شما تعیین می شود.


روش اول (در محیط ویندوز) :
کامپیوتر باید مستقیما به مودم متصل باشد:
0- وارد Command Prompt شوید (از طریق منوی Start ، انتخاب گزینه Run و تایپ دستور cmd).
0- دستور ipconfig /release را در آن تایپ کنید. (برای حذف آدرس IP قبلی)
0- دستور ipconfig /renew را در آن تایپ کنید. (برای اختصاص آدرس IP جدید)

http://www.sarzamindownload.com/

http://www.sarzamindownload.com/

روش دوم (در محیط ویندوز) :
کامپیوتر باید مستقیما به مودم متصل باشد:
0- وارد Command Prompt شوید (از طریق منوی Start ، انتخاب گزینه Run و تایپ دستور cmd).
0- دستور ipconfig /release را در آن تایپ کنید. (برای حذف آدرس IP قبلی)
0- کامپیوتر را خاموش کنید.
0- همه هاب ها و سوییچهای اترنت را خاموش کنید.
0- مودم Cable/DSL را خاموش کنید.
0- دستگاههای فوق را در طول شب خاموش نگه دارید.
0- نهایتا همه ادوات را دوباره روشن کنید.

روش سوم (در شبکه با روتر) :
1- به روتر Admin متصل شوید (معمولا در آدرس http://192.168.1.1 قرار دارد، پس این آدرس را در مرورگر خود کپی کرده و run کنید)
2- آدرس IP خود را آزاد کنید (روش انجام این کار بسته به شرکت سازنده روتر متفاوت است)
3- روتر، سوییچها و هابهای اترنت و مودم Cable/DSL را خاموش کنید.
4- این دستگاهها را در طول شب خاموش بگذارید.
5- همه چیز را مجددا روشن کنید


اگر در حال استفاده از یک مودم Cable/DSL و روتر هستید، ممکن است بخواهید کامپیوترتان را مستقیما به مودم Cable/DSL وصل کنید. این مسئله می تواند به طور چشمگیری امنیت سیستم شما را تحت تاثیر قرار دهد. این عمل به DHCP سرویس دهنده شما امکان می دهد که (احتمالا) آدرس IP جدیدی را - بر اساس آدرس MAC کارت اترنت سیستمتان- به شما نسبت دهد.


اگر شما یک روتر دارید ولی همه کارهای فوق بازهم باعث تغییر آدرس IP شما نشد، بررسی کنید که آیا گزینه ای به نام Clone MAC Address وجود دارد یا خیر. استفاده از این گزینه اکثر اوقات باعث تغییر آدرس IP شما می شود. البته در اکثر اوقات تنها برای یکبار میتوان این کار را انجام داد.


اما بازهم هیچ یک از اعمال فوق تضمین کننده تغییر IP نیست. پس اگر این روشها شما را به نتیجه نرساند با سرویس دهنده خود (ISP) تماس بگیرید و از آنان بخواهید که در صورت امکان آدرس IP شما را تغییر دهند یا سوال کنید که برای تغییر آدرس IP ، اتصال شما برای چه مدت باید خاموش و قطع باشد. به یاد داشته باشید که ISP های متفاوت رویه های متعددی برای تغییر آدرس IP مشترکین خود دارند. کسانی که یکبار از ISP خود درخواست تغییر IP کرده اند ممکن است برای بار دوم نتوانند ISP خود را راضی به این کار نمایند.


اگر تنها به خاطر دسترسی به انجمن های گفتگوی اینترنتی قصد تغییر آدرس IP خود را دارید، می توانید از طریق اتصال به یک سرور پروکسی (سرور واسطی که مانع نمایش IP واقعی شما می شود) این کار را انجام دهید.
( 011 کامنت - مشاهده کامنت ها )اشتراک در سرزمین دانلود فعلا رایگان است. از فرصت استفاده کنید !
سرزمین دانلود
سرزمین دانلود
سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب (111)

 1. آبتین

  سلام. شما یه جا فرمودین که سایت ها از چند روش برای شناسایی کاربران استفاده میکنند. مثل IP و Cookie و MAC Address . من باید از امکانات یه سایتی استفاده کنم که به علت مشکلات شخصی منو بن کرده. من هم آی پی رو تغییر دادم و هم کوکی رو پاک کردم و هم مک آدرس رو تغییر دادم ولی افاقه نکرد. خواهش میکنم بگین سایت ها از چه راه های دیگه ای برای شناسایی کاربران استفاده میکنن بالاخره باید یه راهی باشه که سایت مذکور از اون طریق بفهمه من کاربر بن شده هستم. تو رو خدا همه راه های شناسایی کاربران رو از طریق سایت ها توضیح بدین. باور کنید خیلی به راهنماییتون احتیاج دارم خیلی امید دارم که شما بتونید کمکم کنید اگر این اتفاق بیفته تا ابد مدیونتون میشم مرسی

  سرزمین دانلود:

  تنها روش های شناسایی کاربران توسط سایت ها، همین 0 روش است. شاید مک آدرس کارت شبکه شما به درستی عوض نشده است. برای اطمینان، با یک کارت شبکه دیگر و توسط یک مرورگر اینترنت دیگر آزمایش کنید.

 1. بهزاد ع

  سلام خسته نباشيد. يه سوال دارم که برام خيلى مهمه اگه ميشه جواب بدين مرسى. دوسال پيش فردى مياد کارت عابر بانک منو به شکلى رمزشو پيدا ميکنه حالا نميدونم هک ميکنه سىستم منو يا اين که داشته.. ولي برام جاى سوال پيش مياد اين فرد خريد اينترنتي ميکنه و چندين بار با اون کارت من و چندين بار موجودى با شماره هاي مختلف از اون کارت ميگرفته. من ميرم شکايت ميکنم پليس به من ميگه آي پى که اين کار هارو يعنى خريد هاى اينترنتى باهاش انجام شده مال خانه اى در استان شيرازه...

  حالا سوال من اينه کسى ميتونه با آي پى کسى همچين کارى رو بکنه مگه آيپى ها تغيير نميکنه چطور پليس به من گفت که از شیراز خريد اينترنتى شده يا از مکان ديگر از ايپى خانه اى ديگر خريد اىنترنتى انجام ميشود؟ مگر ميشود کسى براى بدنامى کردن يه فرد بياد از آيپى اون دزدى رو انجام بدهد و گردن کسى دیگر بندازد

  سرزمین دانلود:

  هر کاربری که به اینترنت متصل است در هر لحظه یک IP منحصر به فرد دارد. که از روی این آی پی میتوان مکان او را ردیابی کرد (توسط پلیس و با حکم قضایی و از روی گزارشات سرویس دهندگان اینترنت)

  وقتی کسی جرمی مرتکب میشود (مثلا خرید اینترنتی با کارت دیگران، یا هک کردن، و...) پلیس ابتدا آی پی آن فرد را شناسایی میکند. از روی آی پی، سرویس دهنده مشخص میشود. سپس از سرویس دهنده (ISP) میخواهد که به پلیس اعلام کند که در فلان تاریخ و فلان ساعت، این IP متعلق به کدام کاربر بوده است. و به این ترتیب، مشخصات شخص متخلف شناسایی میشود.

  بنابر این روال کلی شناسایی آی پی به این صورت است، و ارتباطی به اینکه کسی از آی پی شخص دیگری استفاده کند ندارد.

 1. کسری

  در پاسخ به (کسری , دوشنبه، 0 اسفند ماه، 0395) :

  اگر هات اسپات قطع گردد و دوباره اینکار انجام شود IP جدید با IP که قبلا در سایت افتاده است فرق میکند؟ یعنی با هر بار قطع شدن و دوباره وصل شدن هات اسپات IP جدیدی تولید میشود؟

  سرزمین دانلود:

  خیر. ولی با خاموش و روشن کردن مودم آی پی عوض میشود. اگر اینترنت از دیتای موبایل تامین شده باشد، با خاموش و روشن کردن موبایل آی پی عوض میشود.

 1. کسری

  در پاسخ به (کسری , دوشنبه، 0 اسفند ماه، 0395) :

  چطور ممکنه؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟ مگه میشه دو تا دستگاه یک آی پی داشته باشن؟ خیلی حیاتیه جوابش برای من. تورو خدا با اطمینان بیشتر پاسخ بدین

  سرزمین دانلود:

  این موضوع کاملا عادی و واضح است. حتی وقتی چند دستگاه (موبایل، کامپیوتر، لپتاپ) به یک مودم وای فای وصل باشند IP همه آنها هم یکسان خواهد بود.

 1. کسری

  با سلام. فرض بفرمایید بنده از طریق هات اسپات کردن گوشی خود بوسیله لپ تاب به اینترنت وصل بشم و وارد سایتی بشوم و همزمان با همان گوشی که هات اسپاتش را روشن کردم هم وارد همان سایت شوم. آیا IP که از طریق وارد شدن لب تاپ بر روی سایت می افتد با IP که از طریق وارد شدن با گوشی بر روی همان سایت می افتد یکسان است؟

  سرزمین دانلود:

  بله

 1. saeed68

  سلام. چند وقت پیش یک نفر با کارت من خرید اینترتی انجام داده. حالا شکایت کردم. میشه فهمید که تو فلان روز چه کسی خرید کرده؟ معمولا از روی آی پی انجام میشه. اگه ایشون از اینرانسل استفاده کرده باشه چطور؟ چون آی پی تغییر میکنه.

  سرزمین دانلود:

  اگر شکایت تنظیم کنید، ابتدا IP خریدار که در آن زمان خرید کرده را پیدا میکنند. سپس از روی اطلاعات ISP (سرویس دهنده اینترنت) آن شخص را شناسایی خواهند کرد. این کار توسط مقام قضایی و با دسترسی به اطلاعات ISP ها امکان پذیر است.

 1. صادق

  سلام خدمت مدیران زحمت کش سرزمین دانلود. بنده همه کامنت ها رو خوندم ولی نتونستم جواب سوالمو بدست بیارم. اگه من از VPN استفاده کنم و در یک سایت عضو بشم، آیا مدیر سایت میتونه ای پی حقیقی منو مشاهده کنه؟ جواب این سوال خیلی خیلی برام مهمه. خواهش میکنم حتما جواب بدین ممنونم از سایت بسیار خوبتون با تشکر

  سرزمین دانلود:

  خیر. آی پی سرور VPN به عنوان آی پی شما نمایش داده میشود.

 1. ایلقار

  با سلام. من تو یه سایت عضو هستم و از مودم خونه وصل هستم. یکی از اعضای خانوادم میخواد عضو اون سایت بشه و با مودم من وصل بشه ولی سایت میگه هر کاربر فقط با یک ip میتونه وارد بشه اگه دومی هم بخواد وارد بشه سیستم هوشمند حساب هر دو‌تا رو مسدود میکنه. راهکار چیه آی پی چگونه جداگونه باشه که سایت نفهمه. لطفا توضیح کامل بدین ممنون

  سرزمین دانلود:

  اگر حساسیت سایت مورد نظر فقط روی IP باشد، با خاموش و روشن کردن مودم آی پی تغییر میکند و مشکل برطرف خواهد شد.

 1. علي قرباني

  سلام. من از آی پی كسی كه تلگراممو هك كرده بود عكس گرفتم. كسی كه منو هك كرده بود عكس و پروفایلمو توی گروهی كه ساخته بود گذاشته بود و توهین كرده بود. من می خوام برم قانونی پیگیری كنم با توجه به اینكه آی پی ها مدام عوض میشه آیا از روی اون آی پی هكر كه عكس دارم ازش می تونن پیداش كنن؟ یا منصرف شم و بیخودی نرم دنبالش بدوم توی دادگاه. ممنون میشم پاسخ بدین

  سرزمین دانلود:

  اگر IP و تاریخ و ساعت آن را در اختیار دادگاه قرار دهید پلیس میتواند هکر را شناسایی کند. چون هر IP در هر لحظه فقط در اختیار یک کاربر است و اطلاعات آن هم در سرویس دهنده های اینترنت ذخیره میشود.

 1. داود یوسفی

  سلام. من می خوام روزی چند بار آگهی روی یک سایت تبلیغاتی بدم ولی سایت محدودیت یک آگهی در روز را قرارداده است. آیا با استفاده ازتغییر ip می توانم چند بار درروز آگهی بدهم؟ آیا سایت ها صرفا از روی ip می توانند ببینند که آگهی دهنده یک نفر است؟ اگر چند کامپیوتر از یک خط اینترنت خانگی با استفاده از مودم وایرلس استفاده کنند آیا همه آنها ip های یکسانی دارند؟ ممنون خواهم شد اگر راهنمایی فرمایید.

  سرزمین دانلود:

  همانطور که قبلا در کامنت های مختلف توضیح داده ایم، سایت ها از چند روش برای شناسایی کاربران استفاده میکنند. مثل IP و Cookie و MAC Address

  اگر میخواهید در یک سایت چند بار آگهی بدهید کافیست آی پی خود را عوض کنید و History و Cookie های مرورگر خود را نیز پاکسازی کنید. روش کار قبلا توضیح داده شده است.

  در مورد سوال دوم، پاسخ مثبت است. همه کامپیوترها و موبایل های متصل به بک مودم دارای IP یکسان هستند.

 1. شقا

  سلام. یه سوال. من لپتاپم به مودم وصل نیست و از طریق هات اسپات گوشی به اینترنت متصله ، یعنی من نمیتونم به این خاطر آی پی مو عوﺽ کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. خیلی مهمه واسم.

  سرزمین دانلود:

  با خاموش و روشن کردن موبایل IP شما عوض میشود.

 1. M

  سلام. من اینترنتمو از مخابرات خریدم... آیا میشه از طریق مخابرات فهمید من به کدوم سایت ها رفتم؟ یا چطوری اون سایتایی که رفتم دیگه کلا پاک بشه... من یه شبکه اجتماعی میرفتم که شوهرم دوست نداشت برم...

  سرزمین دانلود:

  از طریق مخابرات یا هر سرویس دهنده اینترنت دیگری نمیتوان فهمید که کاربری به کدام سایت ها رفته است. ولی در کامپیوتر خودتان و از روی History مرورگر میتوان سابقه سایت هایی که بازدید شده است را مشاهده کرد. شما میتوانید این تاریخچه را به راحتی حذف کنید که روش آن قبلا در کامنت های دیگر آموزش داده شده است.

 1. سعید

  با عرض سلام. من با لپ تاپ امتحان کردم ای پی عوض شد. ولی با کامپیوترم اصلا عوض نمیشه. حتی ویندوز هم عوض کردم باز مشکل درست نشد و تغیییری نکرد. چیکار کنم که تغییر کنه بد جور لازمه برام. ممنون میشم کمک کنید

 1. اکبر

  با سلام. فرض کنید من از یک شرکت در اصفهان سرویس اینترنت میگیرم و آی پی من کاملا بیانگر این موضوع باشد. آیا می توانم آی پی خود را به گونه ای عوض کنم که نشان دهد من از یک شرکت در تبریز سرویس اینترنت گرفته ام؟ پیشاپیش از پاسختان سپاسگزارم

  سرزمین دانلود:

  خیر. نرم افزارهایی وجود دارند که آی پی را به صورت مجازی تغییر میدهند. ولی نمیتوانید یک آی پی حقیقی مربوط به یک منطقه خاص را به دست بیاورید.

 1. سحر

  سلام دوستان و ممنون از اطلاعات خوبتون. من در کانادا زندگی می کنم و بعضی از سایت هایی رو که نیاز دارم نمی تونم از اینجا باز کنم. مثل اینترنت بانک ملت. چه جوری می تونم آی پی مو به آی پی ایران عوض کنم؟ ممنونم

  سرزمین دانلود:

  در این مورد تنها راه این است که یک سرور مجازی ایران تهیه کنید، و از طریق آن وارد سایت شوید. در این مورد با شرکت های خدمات دهنده سرور مجازی تماس بگیرید.

 1. حمید خان

  سلام و درود و از این حرفا... ببخشید میخواستم بدونم با ثبت نام در سایتی، (بازی آنلاین یا سایت های دانلود) هر بار که وارد اکانت خود میشویم ورود ما به اکانت با آی پی آن لحظه ثبت میشود یا خیر؟ مانند ثبت نام که آی پی ثبت میشود

  سرزمین دانلود:

  امکان ثبت آی پی کاربر در هر بار ورود به سایت وجود دارد.

 1. شیرین

  با سلام و سپاس از پاسخگویی مسئولانه شما. بنده مدتی قبل بنا به پیشنهاد پشتیبان فنی شرکت شاتل و کمک به رفع ایراد، نرم افزار team viewer رو نصب کرده و بعد از رفع مشکل، پسورد اون برنامه رو تغییر و از سیستمم حذفش کردم. اما از اون موقع دغدغه این رو دارم که نکنه ایشون همچنان به سیستم من دسترسی داره . لطفا بفرمایین چطور میتونم اطمینان حاصل کنم که چنین خطری وجود نداره. آیا نیاز به تغییر آی پی هست؟ اگر بله، به چه صورت؟ ممنونم

  سرزمین دانلود:

  جای نگرانی نیست. بعد از تغییر پسورد و یا حذف نرم افزار، دیگر امکان اتصال به سیستم شما از طریق Team Viewer وجود نخواهد داشت.

 1. محمود صالح کوتاه

  مک آدرس تبلت عوض میشه نه در مودم.

  سرزمین دانلود:

  در این صورت مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری در تبلت وجود دارد.

  ابتدا ریست فکتوری کنید. اگر مشکل برطرف نشد به تعمیرگاه مراجعه کنید.

 1. محمود صالح کوتاه

  فقط مک آدرس تبلت عوض میشه و مال بقیه اعضا خانواده ثابته.

  سرزمین دانلود:

  مک آدرس تبلت را در تنظیمات مودم وارد کنید. سپس تبلت خود را خاموش کنید یا وای فایل آن را قطع کنید. سپس هرچند ساعت یک بار چک کنید که مک آدرس در مودم تغییر میکند یا خیر. دقت کنید که در این مدت تبلت خاموش باشد و یا وای فای آن قطع باشد (یعنی به مودم وصل نشود)

 1. محمود صالح کوتاه

  من یک تلبت لنوو a3000 دارم.

  بخاطر جلوگیری از هک وای فای، به مودم منزل mac addres wifi تبلت خودم و گوشی های خانوادم رو دادم. بقیه افراد حتی اگر رمز وای فای رو داشته باشن نمیتونن به وای فای منزل بنده کانکت بشن.. ولی یه مشکلی دارم. روزی دوبار آدرس مک وای فای تبلت لنوو بنده عوض میشه و به وای فای کانکت نمیشم و باید وارد تنظیمات مودم از طریق اینترنت بشم و دوباره آدرس مک تبلتم رو براش تعریف کنم. ولی چند ساعت بعد دوباره این آدرس عوض میشه و دوباره باید تموم مراحل بالا رو انجام بدم. لطفا و عاجزانه ازتون حواهش میکنم راهنماییم کنید. ممنون وسپاسگزارم

  سرزمین دانلود:

  فقط مک تبلت شما عوض میشود یا همه مک آدرس های تعریف شده در مودم؟

  این بار که مک عوض شد قبلی را حذف نکنید و فقط مک صحیح را دوباره وارد کنید.

نمایش همه کامنت ها (111)سرزمین دانلود را دنبال کنید !

vcpearl1308.laviewddns.com icabdoulaye1208.laviewddns.com rfmayline1308.laviewddns.com главная rss sitemap html link

تبلیغات
تبلیغات